Shamrock

Edukacja dwujęzyczna

Drogi Rodzicu!

Czy wiesz, że dwujęzyczność to coś znacznie więcej niż znajomość drugiego języka? To większy potencjał intelektualny dziecka  – badania E. Peala oraz W. E. Lamberta z 1962 roku wprost wykazały, że dzieci bilingwalne – dwujęzyczne osiągają lepsze wyniki w testach werbalnych, jak i niewerbalnych.

Oznacza to, że struktura inteligencji dzieci dwujęzycznych jest bardziej złożona. Dzieci te cechują się większą kreatywnością oraz elastycznością sposobu myślenia. Najnowsze badania potwierdzają, że dzieci dwujęzyczne charakteryzuje myślenie twórcze, kreatywne, analityczne, a także ma znaczący wpływ na inteligencję emocjonalną!

To niesamowite ile korzyści płynie z dwujęzyczności. Dlatego naszą misją jest zanurzać dzieci w angielski od najmłodszych lat.

Chcemy otworzyć przed nimi drzwi do lepszej przyszłości. Do przyszłości, w której będą podróżować , świetnie się komunikować  i w bezstresowy sposób znajdą wymarzone studia  , a potem pracę!

Nasze przedszkole dwujęzyczne Happy Kids Academy wprowadza Twoje dziecko w świat dwujęzyczności realizując Program Powszechnej

Dwujęzyczności Bilingual Future

Bilingual Future

„Naszą misją jest powszechne, codzienne, równoległe do języka ojczystego nauczanie angielskiego od urodzenia – tak w domu, jak i żłobku czy przedszkolu. Dwujęzyczność to nasz cel, który rozumiemy zarówno indywidualnie – jako inwestycję tu i teraz w rozwój każdego dziecka, jak i społecznie – jako nowej jakości fundament dla polskiej gospodarki, ekonomii i polityki społecznej. Innymi słowy z powszechną dwujęzycznością wiąże się prawdziwa zmiana standardów, na której wszyscy w przyszłości skorzystamy.

Do uczestnictwa w programie zapraszamy wszystkich, którzy rozumieją potrzebę dokonania przełomu w tym zakresie: od władz różnych szczebli poczynając, a kończąc na dyrekcjach i radach rodziców w zarówno niepublicznych, jak i publicznych żłobkach i przedszkolach. Według nas, z jednej strony dom, a z drugiej żłobek, przedszkole, czy na wyższym etapie – szkoła muszą tworzyć drużynę, aby wspólnie prowadzić dzieci wprost do sukcesu!”

JAKIE KORZYŚCI ?

Prócz samych umiejętności językowych dwujęzyczność wiąże się z licznymi korzyściami dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka. Mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu, a przy tym wiedzę i umiejętności, które na tym etapie rozwoju utrwalają się nadzwyczaj szybko i efektywnie.

Bilingwizm m.in. poprawia koncentrację, wpływa na lepszą podzielność uwagi oraz pamięć (semantyczną i epizodyczną), pogłębia wrażliwość kulturową i społeczną, rozwija zdolności analityczne i empatyczne. Dwujęzyczne dzieci, a później dorośli osiągają lepsze wyniki w nauce, mają większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej. Cechuje ich wyższa pozycja społeczna i materialna oraz – co chyba najważniejsze – lepsze zdrowie. Warto podkreślić, iż dwujęzyczność opóźnia o 5-6 lat skutki chorób Alzheimera i Parkinsona.

JAKA METODA ?

Język ojczysty poznajemy jeszcze w okresie prenatalnym; słysząc dochodzące z otoczenia dźwięki, oswajamy się z nimi, a następnie przyswajamy, by w końcu zacząć z tych zasobów stopniowo czynnie korzystać. Jak dowiodły badania naukowe, dziecko może równolegle oswajać i przyswajać dwa albo nawet trzy języki i to z całym bogactwem naszkicowanych powyżej dodatkowych korzyści.

Program Powszechnej Dwujęzyczności jaki realizujemy w naszym przedszkolu wykorzystuje pierwszą na świecie, przełomową, ale jednocześnie najbardziej ze wszystkich naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie równolegle do języka ojczystego. Jest to specjalnie wykreowany świat bohaterów, piosenek, filmów animowanych oraz przygotowanych na tej podstawie zabaw językowo-muzyczno-ruchowych zarówno indywidualnych, jak i grupowych.

Wszystko zostało metodycznie zaplanowane od urodzenia aż do szóstego roku życia. Specjalnie przygotowane dwie serie edukacyjne: „Baby Beetles” (wiek 0-4), „Tom and Keri” (wiek 3-6) w formie spirali językowej wprowadzają rozpoznawane i rozumiane w kontekście słowa i zwroty dostosowując wszystko do typowych dla dziecka w danym wieku możliwości i zainteresowań. Dzięki temu język angielski nigdy nie staje się dla dziecka językiem obcym.
(na podstawie informacji od https://dwujezycznedzieci.pl/)

you cannot predict the future

But your child will be ready for it

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko dołączyło do drużyny Happy Kids Academy , stało się dwujęzyczne i naturalnie przyswajało języka angielski, napisz do nas.

Rozpoczęliśmy rekrutację na nowy rok szkolny. Rekrutujemy przez cały rok w miarę wolnych miejsc,  ale możesz  zarezerwować miejsce dla swojego dziecka nawet 2 lata wcześniej by mieć pewność, że  dołączy do naszej drużyny.

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać dziecko w dowolnym momencie roku (jeśli mamy wolne miejsca) zadzwoń lub napisz do nas.
Czekamy na Ciebie i Twój skarb.

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać dziecko w dowolnym momencie roku (jeśli mamy wolne miejsca) zadzwoń lub napisz do nas.
Czekamy na Ciebie i Twój skarb.

IDEALNE WARUNKI DO ROZWOJU KREATYWNOSĆI

Dzieci dwujęzyczne mają bardziej złożoną strukturę inteligencji, a w  efekcie większą kreatywność i elastyczność sposobu myślenia

CODZIENNY KONTAK Z ŻYWYM ANGIELSKIM

Nasze przedszkole  to kontakt z żywym angielskim w codziennych sytuacjach i przyswajanie całych fraz. To nie tylko kolory, zwierzątka,  ale zdania typu: „Open the door please. Let’s go outside”

ŚWIETNA, TROSKLIWA, MĄDRA KADRA

Dbamy, aby nasza kadra miała najlepsze, specjalistyczne wykształcenie. Są wśród nich filolożki, psycholożki i logopedki z ogromnym sercem dla dzieci

WYŚMIENITY I ZDROWY CATERING

Wiemy jak ważne jest zdrowe jedzenie, dlatego o posiłki w naszym przedszkolu dba sprawdzona i jedna z najlepszych firm cateringowych. Osobiście testujemy posiłki dla dzieci

Contact us

ul. Spacerowa 35, 32-087 Zielonki
+48 660 599 633
przedszkole@kidsacademyzielonki.pl
Monday - Friday: 7:00 AM-5:30 PM  

Contact us

ul. Spacerowa 35, 32-087 Zielonki
+48 660 599 633
przedszkole@kidsacademyzielonki.pl
Monday - Friday: 7:00 AM-5:30 PM

Quick Links