Shamrock

Oferta przedszkola

 • wspaniałą atmosferę
 • ciekawe zajęcia
 • efektywne i naturalne przyswajanie języka angielskiego
 • różnorodny program edukacyjny rozwijający zainteresowania od najmłodszych lat

Dzieci realizują podstawę programową w jednej z trzech podgrup:

 • 2,5-3,5 latki
 • 4-5 latki
 • 6 latki  zerówka

W przedszkolu zajęcia prowadzone są metodą projektową Z każdym dniem Rodzicu będziesz obserwować, jak Twoje dziecko staje się mądrzejsze, rozwija się i poznaje siebie i otoczenie.

ashampoo-snap

Kameralna  grupa dwujęzyczna

W naszym przedszkolu  mamy mała kameralną , rodzinną grupę.  Realizację zajęć i sposób komunikowania dostosowujemy do wieku dzieci. Od pierwszych dni dzieci słyszą zarówno języka angielki jak i polski. Język angielski jest równorzędnym językiem używanym przez nauczycieli i dzieci,  dlatego bardzo szybko dzieci nabywają w sposób naturalny  podstawowe umiejętności komunikacyjne w tym języku. Tak właśnie dzieci uczą się w innych przedszkolach dwujęzycznych – przez cały dzień mają kontakt z językiem. Dzięki temu Twoje dziecko idąc do szkoły będzie umiało porozumiewać się po angielsku, a poziom rozumienia języka będzie bardzo wysoki w porównaniu z rówieśnikami.

Nasze przedszkole umożliwia dzieciom:

-Dwujęzyczność – codzienny kontakt z językiem angielskim i jego naturalne przyswajanie dzięki nauczycielowi, który mówi do dzieci wyłącznie w języku angielskim.

-Udział w imprezach okolicznościowych , wydarzeniach i spotkaniach odbywających się w przedszkolu (np. bale, spotkania z ciekawymi osobami, wizyty teatrzyków itp.). Zachęcamy do zapoznania się z naszym FB przedszkolnym gdzie publikujemy ważniejsze wydarzenia z życia przedszkola.

-Rozwój i wzmacnianie takich cech jak: ciekawość badawcza , samodzielność myślenia, pewność siebie , odwaga, niezależność opinii, wrażliwość artystyczna, poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aktywność społeczna, empatia, umiejętność pełnienia różnych ról społecznych.

-Opiekę psychologa i logopedy

- zajęcia Arts & Crafts rozbudzające twórczą wyobraźnię, kreatywność, rozwijające zdolności manualne

-Społeczny rozwój dziecka dzięki zajęciom prowadzonym w grupach różnych wiekowo.

-Dużo zabawy i radości w otoczeniu kolegów i koleżanek z grupy pod okiem serdecznej i wykwalifikowanej kadry nauczycielskiej.

-Wspieranie dziecka w poznawaniu świata i odnajdywaniu w nim swego miejsca dzięki wycieczkom edukacyjnym (do muzeów, kin, teatrów, parków, zoo itp.) realizowanych zgodnie z aktualnie realizowanym projektem.

-Realizowanie podstawy programowej wyznaczonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

- zajęcia STEM- Science, Technology Engineering Mathematics, które pomaga dziecku rozwijać zainteresowanie przedmiotami ścisłymi oraz rozbudzać ciekawość świata

- ogólnorozwojowe zajęcia taneczne dla wszystkich dzieci

I WIELE INNYCH

OPŁATY:

Zajęcia dodatkowe:

Opłata za zajęcia dodatkowe np. Przedszkoliada, Judo, Matema i inne jest ustalana w zależności od wyboru zajęć i ilości chętnych.

Opłaty dodatkowe:

– podręczniki

– 2 x  do roku  wyprawka plastyczna

– wycieczki poza przedszkole: do kina, teatru, muzeum, zoo etc.

– warsztaty, teatrzyki  na terenie przedszkola

Zajęcia dla dzieci

W naszym przedszkolu oferujemy wszystkim  dzieciom zajęcia taneczne, logopedyczne, gimnastykę języka i  warsztaty z psychologiem, które finansowane są przez przedszkole dla wszystkich dzieci

Zajęcia logopedyczne

Dzieci w wieku przedszkolnym kształtują swój rozwój mowy w sposób różnorodny. U jednych będzie on przebiegał szybciej, u niektórych wolniej, jednocześnie niosąc ze sobą pojawiające się błędy w postaci nieprawidłowej realizacji niektórych głosek. Dlatego w naszym przedszkolu prowadzone są zajęcia logopedyczne, które wychodzą naprzeciw potrzebom językowym dzieci. Głównym celem zajęć jest usprawnianie narządów artykulacyjnych, korekta wad wymowy i zaburzeń mowy, stymulowanie procesu nabywania nowych kompetencji językowych oraz poszerzanie słownictwa dzieci.

Prawidłowy rozwój mowy dziecka jest podstawą kształtowania się rozwoju osobowości. Dzięki mowie dziecko poznaje otaczający go świat, potrafi go nazwać, a także opisać swoje emocje i uczucia. Dlatego tak ważne jest wspomaganie jego rozwoju już na etapie edukacji przedszkolnej.

Warsztaty z psychologiem

Dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynają przygodę na wielu płaszczyznach życia. Zabawa, ciekawość poznawcza, obserwacja otoczenia, nawiązywanie pierwszych przyjaźni stanowi jeden z najważniejszych elementów rozwoju dziecka, a zajęcia psychologiczne mają na celu poszerzenie kompetencji każdego przedszkolaka.

Głównym celem zajęć psychologicznych jest:

 • nauka podstawowych emocji oraz sposobów radzenia sobie z nimi
 • integracja grupy oraz nawiązywanie poprawnych relacji rówieśniczych
 • kształtowanie umiejętności poznawczych
 • nauka spostrzegawczości, analizy wzrokowej
 • ćwiczenie koncentracji
 • usprawnianie komunikacji
 • ćwiczenie motoryki dużej i małej
 • rozwijanie umiejętności zabawy oraz nauki przegrywania/wygrywania
 • rozwój inteligencji emocjonalnej

Zajęcia są realizowane zgodnie z aktualnymi potrzebami w przedszkolu. Charakterystyczną cechą zajęć jest ich elastyczność, nauka podstawowych mechanizmów przez zabawę, historie obrazkowe, rozmowę, gry planszowe, prace plastyczne aż po karty pracy… J

Tańce

Na zajęciach tanecznych Dzieci poznają wiele form tanecznych. Poznają tańce towarzyskie ( samba, cha-cha, paso doble, walc angielski i wiedeński) jak i tańce nowoczesne do muzyki : Sofia, Savage love, Shakira.

CO DAJE DZIECIOM NAUKA TAŃCA?

1. Dzieci w pożyteczny sposób rozładowują energię

2. Taniec poprawia koordynację ruchową

3. Zajęcia taneczne to aktywne spędzenie czasu

4. Dzieci uczą się współdziałania w grupie, zróżnicowanej wiekowo

5. Uczą się obowiązkowości

6. Przezwyciężają własne ograniczenia fizyczne

7. Czerpią radość i dumę z osiągnięć nie tylko własnych, ale także całego zespołu tanecznego

8. Taniec ma wpływ na ćwiczenie pamięci – zapamiętywanie układów tanecznych wzmaga koncentrację i zdolność orientowania się w rozmaitych sytuacjach

9. Ćwiczona jest spostrzegawczości

Poza wymienionymi wartościami, bezpośrednio związanymi z uczestniczeniem dziecka w zajęciach tanecznych, ważne są aspekty wychowawcze psychologiczne. Taniec stanowi doskonałą terapię dla dzieci nieśmiałych. Praca w zespole „otwiera” dzieci, które  stają się odważniejsze . Wyzwalane w czasie aktywności fizycznej endorfiny, dostarczają dziecku radości z podejmowanej zabawy, jaką powinien stanowić taniec.

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać dziecko w dowolnym momencie roku (jeśli mamy wolne miejsca) zadzwoń lub napisz do nas.
Czekamy na Ciebie i Twój skarb.

Jeśli masz pytania lub chcesz zapisać dziecko w dowolnym momencie roku (jeśli mamy wolne miejsca) zadzwoń lub napisz do nas.
Czekamy na Ciebie i Twój skarb.

IDEALNE WARUNKI DO ROZWOJU KREATYWNOSĆI

Dzieci dwujęzyczne mają bardziej złożoną strukturę inteligencji, a w  efekcie większą kreatywność i elastyczność sposobu myślenia

CODZIENNY KONTAK Z ŻYWYM ANGIELSKIM

Nasze przedszkole  to kontakt z żywym angielskim w codziennych sytuacjach i przyswajanie całych fraz. To nie tylko kolory, zwierzątka,  ale zdania typu: „Open the door please. Let’s go outside”

ŚWIETNA, TROSKLIWA, MĄDRA KADRA

Dbamy, aby nasza kadra miała najlepsze, specjalistyczne wykształcenie. Są wśród nich filolożki, psycholożki i logopedki z ogromnym sercem dla dzieci

WYŚMIENITY I ZDROWY CATERING

Wiemy jak ważne jest zdrowe jedzenie, dlatego o posiłki w naszym przedszkolu dba sprawdzona i jedna z najlepszych firm cateringowych. Osobiście testujemy posiłki dla dzieci

Contact us

ul. Spacerowa 35, 32-087 Zielonki
+48 660 599 633
przedszkole@kidsacademyzielonki.pl
Monday - Friday: 7:00 AM-5:30 PM  

Contact us

ul. Spacerowa 35, 32-087 Zielonki
+48 660 599 633
przedszkole@kidsacademyzielonki.pl
Monday - Friday: 7:00 AM-5:30 PM

Quick Links